Website Preloader

AKTUALNOŚCI

Urząd skarbowy Nabycie sprawdzające – kontrola

Polega ono na nabyciu towarów lub usług w celu sprawdzenia wywiązywania się przez sprawdzanego z obowiązków wynikających z przepisów prawa podatkowego, w zakresie ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej i wydawania nabywcy paragonu fiskalnego.

czytaj dalej

Krajowy System e-Faktur (KSeF)

Pewnie większość z Państwa już zapoznała się z tematem, iż od 1 stycznia 2022 roku działa w Polsce Krajowy System e-Faktur (KSeF). Korzystanie z niego na razie jest dobrowolne.

czytaj dalej

Uprawnienia dla naczelników urzędów skarbowych

Dziś chciałabym niektórym z Państwa może przypomnieć, a niektórych może dopiero zaznajomić z tematem nowych uprawnień dla naczelników urzędów skarbowych. Otóż od 1 stycznia 2022 r. naczelnikowi urzędu skarbowego dodano nowe zadanie, a mianowicie dokonywanie nabycia sprawdzającego. Polega ono na nabyciu towarów lub usług w celu sprawdzenia wywiązywania się przez sprawdzanego z obowiązków wynikających z przepisów prawa podatkowego, w zakresie ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej i wydawania nabywcy paragonu fiskalnego.

czytaj dalej

Kalkulator finansowy

Szanowni Państwo,
dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Państwu kallukator finansowy, który dla nas przygotowało Ministerstwo Finansów. Według powyższego Resortu Finansów: ” ma on za zadanie ułatwić podatnikom zrozumienie skutków reformy od 1 lipca 2022″😉
Zapraszamy do testowania tego nowego rozwiązania na poniższej stronie internetowej:
https://niskiepodatki-kalkulator.mf.gov.pl/

czytaj dalej

Platforma e-Urzędu Skarbowego

e-US to serwis, w którym, według założeń KAS, podatnicy szybko, łatwo i kompleksowo załatwią swoje sprawy podatkowe. e-Urząd Skarbowy umożliwia załatwienie wielu spraw online – bez wychodzenia z domu, na dowolnym urządzeniu, 24/7.

czytaj dalej

Polski Ład – zmiany dla osób rozliczających się podatkiem liniowym

Przedsiębiorca, który w roku 2022 korzysta z opodatkowania podatkiem liniowym będzie miał możliwość wybrania opodatkowania działalności gospodarczej według skali podatkowej.
Przedsiębiorca, który w roku 2022 korzysta z opodatkowania podatkiem liniowym płaci podatek w wysokości stałej tj. 19 proc. osiąganego dochodu. Dodatkowo od 1 stycznia 2022 roku składka zdrowotna w jego przypadku wynosi 4.9 proc. dochodu, jaki osiąga z działalności gospodarczej.

czytaj dalej

Polski Ład – zmiany dla podatników rozliczających się w oparciu o ryczałt od przychodów

Z dniem 01.07.2022 weszła w życie kolejna Nowelizacja Polskiego Ładu . Dzisiaj przedstawię kilka najważniejszych zmian, które dotyczą podatników rozliczających się w oparciu o ryczałt od przychodów:
Możliwość wyboru opodatkowania roku 2022 według skali podatkowej
Możliwość rezygnacji z ryczałtu od lipca 2022 roku i przejście na skalę podatkową
Zmiana terminów zapłaty ryczałtu
Zmiana terminu składania zeznania rocznego
Możliwość odliczenia składki zdrowotnej od przychodów

czytaj dalej
Website Preloader